Jsem Alexandra, advokátka podnikatelů. Dobře rozumím tomu, kolik úkolů nesete na svých bedrech a nabízím pomocnou právní ruku. Jsem taky podnikatelka, majitelka advokátní kanceláře VIA IURIS.

Svoji první firmu jsem začala řídit v 18 letech. Ale už roky před tím jsem strávila v podnikatelské rodině. To neznamenalo, že jsem měla nos nahoru, ruce dozadu a co dva měsíce exotickou dovolenou. Naopak, jedna z mála možností, jak trávit “quality time” s rodiči bylo vyhrnout si rukávy a zapojit se do rodinného podnikání tak, jak mi to aktuální znalosti a schopnosti dovolovaly.

S rodinným podnikem to nedopadlo slavně, zejména proto, že nadšený podnikatelský mindset z devadesátek přestal s miléniem stačit. A já v přímém přenosu viděla, jaký dopad má právo na lidské životy. A samozřejmě taky na firmy, přestože se jim věnovalo “vše”.

Proč jsem tam, kde jsem

To určilo můj další směr. Chtěla jsem vědět, jak se mělo postupovat právně správně, aby věci dopadly jinak. Proto se už od koncipientské praxe držím obchodního práva a práva, které v praxi využijí podnikatelé. Co si budeme, ony to jsou prakticky všechny oblasti práva, protože čím menší firma, tím více je potřeba chápat souvislosti. Na všechno jsou stejní lidé i stejné prostředky…

A proto jsem teď tam, kde jsem. S pečlivě vybraným týmem advokátů aktivně pomáháme podnikatelům postupovat tak, aby to bylo v rámci právních mantinelů a zároveň co nejvýhodnější pro váš byznys. Přitom úzce spolupracujeme s dalšími odborníky z řad daňařů, odborných byznysových či investičních poradců, kteří chápou, co všechno stojí za fungující firmou. Pracujeme tak, abychom řešení hledali v propojení našich odborností a nestavěli jen na fancy vizitce “právníci pro firmy”.

Co z toho můžete mít vy?

Moje životní filozofie mě nutí se neustále zlepšovat a posouvat. Proto jsem se kromě „klasického práva“ začala věnovat i agendě udržitelnosti. Zajímá mě, jaké možnosti máme v tom, jak předat svět i naše podnikání dalším generacím. Věřím, že ze zavedení principů udržitelnosti do svého podnikání, můžete benefitovat po mnoha stránkách. A chci pomoci zavádět tyto principy i do firem, které to nemají nařízeno shora. Ale naopak jim tahle filozofie dává smysl.

Podnikání je životní styl. Můžete si vybrat, jestli chcete jet na vlně adrenalinu nebo raději běžet na dlouhou trať. Pomůžu vám vybrat boty, které vám sednou.

Napište mi nebo se spojme na LinkedIn.