S růstem firmy se nepojí jen radosti, ale sem tam i starosti. Jednou z těch zásadních je zajištění právního fungování firmy. Směrem ke státu, k zaměstancům, k dodavatelů, k zákazníků… Je toho mnoho. Ale do chvíle, než se firma přehoupne do velké (ať už počtem zaměstnanců nebo obratem) a bude mít svého plně vytíženého právníka je tu období „bezvládí“, v němž může vzniknout mnoho přešlapů, které firmě v budoucnu připraví horké chvilky. Nedopusťte to. Právě v tomhle období se rozhoduje o tom, zda firma uspěje ve velkém měřítku. Tady už není možné jít do všeho po hlavě v duchu hesla Fake it till you make it.

Proč externí právní oddělení a ne jenom právní konzultace?

Zdá se vám, že své potřeby můžete vyřešit s adhoc právníkem, který je nejblíž vaší kanceláři? Samozřejmě můžete. Ale není to úplně efektivní. Aby bylo možné najít optimální právní řešení, které je vhodné právě pro vaši firmu, je třeba ji dobře znát. A tady má adhoc právník 2 možnosti – buď si tohle seznámení nechá dobře zaplatit nebo se o něj nebude snažit a jen vás odbude šablonovým řešením. Nechcete ani jedno.

Děláme samozřejmě i jednorázové konzultace, ale aktivně je nenabízíme. Dává nám smysl být s firmou v dlouhodobém kontaktu a znát ji do hloubky. Vědět o kostlivcích ve skříni a postupně se jich zbavovat. Podle priorit, které daná firma má.

K tomu, abychom dokázali priority dobře posoudit a zároveň mohli najít tu správnou cestu si automaticky zveme další odborníky. My sami, nemusíte je hledat. Pro firmy to nejčastěji bývají specialisté na daně. Protože právně správných řešení může být víc. Ale nejvýhodnější je jen jedno.

A navíc… Jsme advokáti a advokát vám dá víc než právník. Chcete vědět proč? Přečtěte si náš článek>>

Jakou podobu může mít služba externí právní oddělení?

  • Právní agenda společnosti je plně v našich rukách. Můžete se na nás obrátit s jakoukoliv smlouvu nebo žádostí o konzultaci.
  • Dělíme si agendu s vaším interním člověkem. Zpravidla to bývá HR, finanční nebo provozní ředitel.
  • Jsme vaším přítelem na telefonu. Kdykoliv je potřeba, jsme tu pro vás. Můžeme reagovat rychle, protože známe váš byznys.

 

Ve všech těchto případech se můžete spolehnout na to, že jsme proaktivní. Jakmile zhůry zase přijde nové nařízení nebo legislativní změna, budeme vás o tom informovat. A rovnou navrhneme, jak se s tím vypořádat. Takže vám odpadne zbytečný strach o to, jestli jste neprošvihli nějakou novelu.

 

Pro koho je služba určena?

  • Pro firmy, které už si nemohou dovolit brát právo na lehkou váhu, ale zároveň si nemohou dovolit vlastního právníka.
  • Pro podnikatele, kteří ocení přidanou hodnotu advokáta.
  • Pro majitele firem, kteří chtějí klidně spát.
  • Pro ty, kdo oceňují dlouhodobé partnerství a chápou hodnotu, která leží v tom, že vás dobře známe.